Podążaj za głosem swojego... smaku. 5 europejskich państw, w których serwuje się wyśmienite dania

Zastanawiasz się, jaki cel podróży będzie Ci przyświecał w najbliższym sezonie wakacyjnym? Tym razem zdecyduj się na niecodzienne rozwiązanie i wyrusz trasą wyznaczona przez kuchnię. Polecamy podróż, dzięki której poznasz najcudowniejsze smaki Europy.

Nie trzeba szukać daleko

Jeśli lubisz dobrze zjeść i poszukujesz oryginalnych smaków, polecamy, byś podczas najbliższego urlopu udał się w podróż po Europie, podczas której skosztujesz wyśmienitych specjałów kuchni narodowych. Dość już masz polskiego żurku i pierogów z kapustą? Wybierz się do Niemiec. Tam skosztujesz pysznej golonki, a także wszelkiego typu kiełbasek. Nie sposób przejść obojętnie obok knedli oraz sznycla po wiedeńsku. To wszystko można następnie zapić zimnym pilsem.

Stamtąd wprost do francuskiego stołu

Po wizycie u naszego zachodniego sąsiada czas na podróż do Francji i skosztowanie tamtejszej kuchni. A jest w czym wybierać. Bez względu na to, do której restauracji się udasz, znajdziesz tam wykwintne ślimaki, sery oraz wina, których po prostu trzeba spróbować. Obowiązkiem każdego turysty jest również skosztowanie ciepłych rogali, znanych jako croissanty, a także bagietki z masłem i konfiturą.

Włoskie specjały na wyciągnięcie ręki

Z Francji warto udać się do Włoch, które słyną z wyśmienitej i zdrowej kuchni. Nie sposób oprzeć się tamtejszym świeżym owocom morza. Odwiedzając włoskie kawiarenki należy skosztować oryginalnego, mocnego espresso. Włochy słyną również z makaronów przyrządzanych na wiele różnych sposobów. Grzechem byłoby z kolei, gdyby nie sprawdziło się, jak smakuje prawdziwa, włoska pizza.

Austriackie i czeskie przysmaki

Czas udać się w drogę powrotną, którą proponujemy przemierzyć przez Austrię oraz Czechy. W pierwszym z krajów możesz nie tylko zobaczyć urokliwe, małe miasteczka u podnóża Alp, ale także skosztować prawdziwego strudla z jabłkami, a także sałatki ziemniaczanej. W Czechach z kolei nie pozostaje nic innego, jak porządnie najeść się knedliczkami z gulaszem, a na wynos wziąć ze sobą smażony, słony ser.

Najczęściej czytane