Podróże małe i tanie

Każdego roku przedstawiane są różne rankingi turystyczne: dla najlepszych miast, dla najdroższych miast, dla atrakcyjnych zabytków… Jednak nie każdy może sobie pozwolić na wpadnięcie w pułapkę turystyczną, która często wiąże się z bardzo dużymi kosztami.

Bez obaw, Glassdoor pomoże

Nie, nie jest to reklama biura podróży, który posiada „atrakcyjne i tanie wycieczki do śródziemnomorskich miast”. Jest to ranking najtańszych miast w Europie, które wbrew pozorom nie są po prostu małymi, nieznanymi miasteczkami. Pomoże to każdej osobie wydać tylko najniższą możliwą ilość pieniędzy, w tym samym czasie korzystając z atrakcyjnego klimatu oraz lokalnej architektury i kuchni. Już nie trzeba się obawiać restauracji, które oferują warianty potraw dostosowane do potrzeb turystycznych, drogich zabytków, czy też drogich pensjonatów i hoteli.
Co więcej, każde miasto, które otrzymało swoje miejsce w rankingu może się również pochwalić dużymi walorami kulturowymi, ponieważ i one posiadają swoje wyjątkowe miejsca, muzea oraz zabytki. Warto powtórzyć jeszcze raz, że wbrew pozorom „tanie”, nie oznacza automatycznie „nieznane”.

Najtańsza jest Estonia

W rankingu oceniono ile za tą samą ilość pieniędzy można zwiedzić i zjeść w różnych miastach na świecie, które posiadają wartość kulturalną. Zwyciężczynią okazała się Estonia, a dokładnie studenckie miasto Tartu. Na drugim miejscu ulokowała się Portugalia ze swoim miastem Porto. Również Grecja zajęła nawet dwa miejsca, w tym Saloniki oraz Ateny. Również Barcelona i Madryt okazały się o wiele tańsze, niż można by zakładać. Jedynym miastem, które nie posiada śródziemnomorskiego klimatu, a znalazł się na liście jest Graz, położone w Austrii.
Wbrew pozorom śródziemnomorskie państwa są wyjątkowo atrakcyjne, a zarazem nie są drogie. Może dlatego każdego roku tysiące Polaków nawiedza tamtejsze plaże i restauracje. Dużo droższe są państwa, które posiadają tylko i wyłącznie walory kulturalne, nie oferując w tym samym czasie gorącego klimatu.

Najczęściej czytane