Couchsurfing – sposób na podróżowanie za grosze!

Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, że dalekie podróże wcale nie muszą być kosztowne. Jedną z najtańszych opcji noclegu w praktycznie każdym miejscu w Europie, a nawet na świecie jest couchsurfing – strona internetowa, na której poznajesz ludzi z całego globu i wzajemnie wymieniasz się miejscem na nocleg.

Z kanapą przez świat

Wchodząc na stronę portalu możesz nawiązać kontakt z ludźmi z całego świata – i to dosłownie. Niezależnie czy chcesz wybrać się na Słowację, do Hiszpanii czy Izraela, czy polecieć na drugi koniec świata – jest duża szansa, że znajdziesz tam znajomego, który zaoferuje Ci w swoim domu bezpłatny nocleg.

Nocleg plus...

Zazwyczaj spotkania z ludźmi, których poznało się na couchsurfing’u nie ograniczają się do udostępnienia kawałka łóżka czy materaca – to w dużej mierze otwarci ludzie, którzy z pewnością zaproponują swoje towarzystwo, zabiorą najbardziej warte uwagi miejsca lub powiedzą, co powinno się w danym mieście czy kraju zobaczyć.

A w zamian?

Za nocleg w ramach couchsurfingu się nie płaci – ktoś dobrowolnie oferuje Ci miejsce do spania, a Ty po prostu odwdzięczasz się tym samym. Nie chodzi jednak o wymianę jeden na jednego – po prostu przyjmujesz chętnych do przyjazdu do Polski, jeśli tacy się znajdą. Oczywiście zdarza się tak, że osoby odwiedzają się wzajemnie, lecz idea polega na otwartości i poznawaniu dużej ilości różnych osób.

Dla kogo tak, dla kogo nie

Jest to doskonała opcja dla ludzi dynamicznych, lubiących aktywny wypoczynek i poznawanie nowych osób i kultur. Z pewnością za couchsurfingiem nie będą przepadali Ci, którzy cenią sobie poczucie intymności i potrzebują dużo przestrzeni czy luksusowych warunków. Trzeba liczyć się z tym, że ktoś zapraszając nas do swojego domu nie będzie mieszkał w hotelu Hilton. Jednak Ci, którzy spróbowali tej zabawy chyba już nigdy nie wrócą do hotelów, więc … chyba warto się odważyć.

Najczęściej czytane